MURGi õpilasele


Siit lehelt leiab MURG õpilane praktilisi igapäevaõpinguid puudutavaid näpunäiteid ja informatsiooni järelvastamise, "Õpilaselt õpilasele" mentorlussüsteemi, kogukonnapraktika ja arenguportfoolio täitmise kohta.

Järeltööde tunnid

Järeltööde tunnid toimuvad:

  • neljapäeviti kl 14.00-15.15 ja kl 15.45-17.00
  • reedeti kl 12.30-13.30

Pane tähele:

  • Igas järeltöötunnis saab teha vaid üht järeltööd. Kui soovid neljapäeval teha 2 järeltööd, pead kummagi töö jaoks registreerima ennast eraldi tundi (nt: kl 14 matemaatika ja kl 15.45 keemia).
  • Ole oma järeltöötunnis alati täpselt alguseks kohal, vastasel juhul ei pruugi Sa tunni lõpuks oma tööd valmis jõuda. Tundi ei saa siseneda poole pealt.
  • Reedesed järeltööde tunnid on ajaliselt oluliselt lühemad kui neljapäevased. Töö tegemiseks on reedeti aega 50-55 minutit. Vali reedene tund ainult juhul, kui oled kindel, et jõuad selle ajaga kindlasti vajaliku järeltöö ära teha. 

Registreeruda tuleb alati hiljemalt sama nädala teisipäeval kell 12.00!

Registreeru siin:

Võimalused

MURGi õpilasena on Sul võimalus:

  • lugeda tasuta Äripäeva, täpsem info on saadetud e-postile või küsi otse haridustehnoloog Emma Loore käest;
  • kasutada kujundamiskeskkonda Canva täismahus;
  • kasutada OPIQ keskkonna digivaramut.

Õpilasmentorlus

Õpilasmentorlus on Mustamäe Riigigümnaasiumi õpilastele mõeldud programm, mille eesmärk on suunata õpilasi, kellel on raskusi mõne õppeaine/teema omandamisega, enda kaasõpilastest mentorite juurde. Peamine mõte on pakkuda õpilastele õppetuge oma aktiivsetelt koolikaaslastelt.

Info õpilasele, kes soovib ise mentor olla

Selleks, et mentor olla, on vaja motivatsiooni, kohusetunnet ja pädevust enda valitud õppeaine(te)s. Mentor saab sellest kogemusest palju kasulikku: õpetamise kogemuse, rohkem enesekindlust ning koolisisese kogukonnapraktika tunde. Miski ei ületa aga head tunnet, mille koolikaaslase aitamine annab.

Mentorlus on vabatahtlik. Mentor otsustab, kui palju õpilasi saab ajahetkel aidata ja millal. Mentor ja abivajav õpilane lepivad omavahel ise kokku. Kui õpilane ei soovi või ei jõua enam mentor olla, annab ta sellest õpilasnõustajale kindlasti teada.

Mentoriks registreerimisvorm on siin.

Info õpilasele, kes otsib endale mentorit

Mentori leidmine on imelihtne! Siit tabelist saad uurida, kas õppeaines, milles abi vajad, on juba lahke koolikaaslane abi pakkumas. Nii leiad endale sobiva mentori, kellega saad meili teel ühendust võtta. Mentor ja abivajav õpilane lepivad kohtumise omavahel kokku. Kui oled aja kokku leppinud, tule kindlasti ka kohale. Kui pead olulistel põhjustel kohtumisest siiski loobuma, teavita sellest oma õpilasmentorit esimesel võimalusel.

Õpilasmentorile väljastab kogukonnapraktika tõendi tema enda mentor, võttes aluseks reaalselt toimunud abistamise tunnid. 

Täiendavate küsimuste tekkimise korral võta ühendust õpilasnõustaja Julija Smirnovaga Teamsi või e-posti teel Julija.Smirnova@murg.ee.