Huvitegevus


Mul ei ole ühtegi erilist annet. Ma olen lihtsalt uudishimulik. (A. Einstein)

Nii palju, kui on inimesi, on ka erinevaid soove. Mustamäe Riigigümnaasium püüab arvestada meie koolis õppivate õpilaste huvisid ja vajadusi ringide ja valikkursuste pakkumisel. Hetkel on meie õpilastel võimalik osaleda järgmistes tegevustes ja huviringides:

Noortekoor, solisti- ja ansambliring ja bänd

Toimumisajad iganädalaselt kokkuleppel muusikaõpetajatega. Ühise muusikalise tervikuna tegutseb noortekoor koos solistide ja bändiga. Ette võetakse nii klassikalist koorilaulu kui ka pop- ja rokkmuusika arranžeeringuid koos tantsulise liikumise ja näitlejameistrlikkuse ning lavalise šõuga. Õpitakse lihtsamat koreograafiat, tehnikakäsitlemist (nt mikrofonid ja live-muusikaga töö) ja erinevaid vokaalstiile. Meie muusikud esinevad kooliüritrustel, aga esindavad kooli ka väljaspool toimuvatel festivalidel või konkurssidel.

Rahvatants

Toimub esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 16.20-17.50 spordisaalis. Tallinna Tehnikaülikooli rahvatantsuansambel “Kuljus” loob Mustamäe Riigigümnaasiumi õpilastest omale sõsarrühma, millega võetakse osa kõikvõimalikest üritustest, tehakse koostöö-projekte ka Kuljuse endaga ning kindlasti püüeldakse tantsupidude suunas.

Võrkpall

Treener Albert Hurt juhendab kõigi võrkpallihuviliste MURG õpilaste võrkpallitreeninguid spordikeskuses iganädalaselt kolmapäeviti kell 16.15-17.45.

Kunstiring

Toimub teisipäeviti 16.15-17.25 klassiruumis 312. Kunstiringi ootame MURGi õpilasi kellel on huvi arendada oma praktilisi kujutamise oskusi. Võimalus õppida uusi tehnikaid või täiendada juba olemasolevaid oskusi. Kõik huvilised on teretulnud. Kunstiringi sisu osas saavad õpilased ka ise kaasa rääkida. Kindlasti loome ka ühiseid kunstinäituse projekte ja külastame koos näituseid.

Kunstiring õpetajatele

Õpetajate kunstiring toimub esmaspäeviti kell 16.05 klassiruumis 312. 

Õpsid liiguvad

„Õpsid liiguvad“ treeningud toimuvad neljapäeviti kell 14.30-16.00. Armas murglasest töötaja, valmistu higistama mitte ainult harjutustest, vaid ka lihtsalt liikumise ja rõõmu pärast. Selles trennis me mitte ainult ei vormi kehasid vaid tervisesõpru. Mäleta, et halb treening on see, mis ei toimunud! 

Tallinna Tehnikaülikooli Puhkpilliorkester

Varasemalt lastemuusikakooli tausta omavad pillimängijad saavad võimaluse kandideerida ja  võtta osa TTÜ Puhkpilliorkestri tööst ning huvitavatest projektidest.

Väitlusklubi

Esimesel aastal alustab valikainena MTÜ Väitlusseltsi valikaine, mis õpetab argumenteerimist ja väitlemist. Mustamäe Riigigümnaasiumi õpilastel on võimalik võtta osa ka TalTechi üliõpilaste väitlusseltsi tööst. Pikemas perspektiivis loodame, et meil endil saab olema oma väitlusklubi.

Improteater/draamaring

Esimesel aastal alustab esialgu valikainena improteater, millest loodetavasti kujuneb edaspidi üldine draamaring.

Sportimisvõimalused

Õpilastel on tasuta tingimused spordi harrastamiseks Tallinna Mustamäe Riigigümnaasiumi spordikompleksis, kuhu kuuluvad: võimla, jõusaal ja aeroobikasaal. Lisaks pakume soodsatel tingimustel võimalust sportimiseks TalTechi Spordikompleksis.

 

Õpilane ei pea alati õigesti vastama