Mustamäe riigigümnaasium käivitas heaolu ja tervise teemalise koostöö Rimi Eestiga


Image
Koostöö sõlmimine Rimi Eestiga

Mustamäe riigigümnaasium ja Rimi suunavad tähelepanu noorte toitumisele: 11. aprillil allkirjastas Mustamäe riigigümnaasium koostöölepingu Eestimaa jätkusuutlikuima kauplusteketiga Rimi, et toetada gümnasiste igal reedel puu- ja juurviljadega ning korraldada kord kuus loeng mõnel tervist ja heaolu edendaval teemal. 
 
Mustamäe riigigümnaasiumi direktori Raino Libliku sõnul on heaoluteema rajatava kooli jaoks väga oluline ning pole aega oodata, kuniks noorte toitumine saab ühiskonnas suuremat tähelepanu. “Rimi abiga võtame initsiatiivi noorte heaolu nimel enda kätesse. Meie kaasaegne õppeprogramm keskendub kõigele muule lisaks ka noorte liikumis- ja toitumisharjumuste parandamisele. Loodame, et see ühisprojekt erasektoriga aitab kaasa nii õppeedukuse kasvule kui ka laste füüsilise ja vaimse tervise hoidmisele,” lisas Liblik.  

Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats sõnas, et tegu on pilootprojektiga, millega soovitakse kaasa aidata noorte teadlikumale toitumisele. “Uuringud kinnitavad, et kuni kolmandik Eesti lastest on ülekaalulised, mis on murettekitav. Samal ajal tahame aidata noortel toituda teadlikult, mõistes ka oma toiduvalikute keskkonnajalajälge. Seepärast pööramegi tähelepanu tervislikule ja kliimateadlikule toitumisele, andes Mustamäe riigigümnaasiumi õpilastele igal reedel hooajalisi puu- ja juurvilju, millest nad saavad ise valmistada smuutisid või süüa vilju lihtsalt vahepalaks. Lisaks korraldame heade partnerite abiga igal kuul ühe huvitava loengu, mis aitab kaasa toitumisalase silmaringi laiendamisele,” kirjeldas Bats uut projekti. “Räägime noortele tervislikumatest ning jätkusuutlikest toitumisvalikutest.” 

Uudised


Image
Liikuma Kutsuv Kool
08.06.2023
Mustamäe riigigümnaasium ühines Liikuma Kutsuva Kooliga

Mustamäe riigigümnaasium ühines Liikuma Kutsuva Kooliga

Mustamäe riigigümnaasium on ühinenud Tartu Ülikooli Liikumislabori loodud programmiga Liikuma Kutsuv...
Image
Lepingu sõlmimine Rügemendiga
15.05.2023
Mustamäe riigigümnaasium sõlmis koostööleppe Riigikaitse Rügemendiga

Mustamäe riigigümnaasium sõlmis koostööleppe Riigikaitse Rügemendiga

Aprillis sõlmis Mustamäe riigigümnaasium koostöölepingu Riigikaitse Rügemendiga, eesmärgiga pakkuda...