Mustamäe riigigümnaasium käivitas heaolu ja tervise teemalise koostöö Rimi Eestiga


11.04.2023
Image
Koostöö sõlmimine Rimi Eestiga

Mustamäe riigigümnaasium ja Rimi suunavad tähelepanu noorte toitumisele: 11. aprillil allkirjastas Mustamäe riigigümnaasium koostöölepingu Eestimaa jätkusuutlikuima kauplusteketiga Rimi, et toetada gümnasiste igal reedel puu- ja juurviljadega ning korraldada kord kuus loeng mõnel tervist ja heaolu edendaval teemal. 
 
Mustamäe riigigümnaasiumi direktori Raino Libliku sõnul on heaoluteema rajatava kooli jaoks väga oluline ning pole aega oodata, kuniks noorte toitumine saab ühiskonnas suuremat tähelepanu. “Rimi abiga võtame initsiatiivi noorte heaolu nimel enda kätesse. Meie kaasaegne õppeprogramm keskendub kõigele muule lisaks ka noorte liikumis- ja toitumisharjumuste parandamisele. Loodame, et see ühisprojekt erasektoriga aitab kaasa nii õppeedukuse kasvule kui ka laste füüsilise ja vaimse tervise hoidmisele,” lisas Liblik.  

Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats sõnas, et tegu on pilootprojektiga, millega soovitakse kaasa aidata noorte teadlikumale toitumisele. “Uuringud kinnitavad, et kuni kolmandik Eesti lastest on ülekaalulised, mis on murettekitav. Samal ajal tahame aidata noortel toituda teadlikult, mõistes ka oma toiduvalikute keskkonnajalajälge. Seepärast pööramegi tähelepanu tervislikule ja kliimateadlikule toitumisele, andes Mustamäe riigigümnaasiumi õpilastele igal reedel hooajalisi puu- ja juurvilju, millest nad saavad ise valmistada smuutisid või süüa vilju lihtsalt vahepalaks. Lisaks korraldame heade partnerite abiga igal kuul ühe huvitava loengu, mis aitab kaasa toitumisalase silmaringi laiendamisele,” kirjeldas Bats uut projekti. “Räägime noortele tervislikumatest ning jätkusuutlikest toitumisvalikutest.” 

Uudised


Image
olümpiaad
07.12.2023
Viimane kutse 10.12 toimuvale informaatikaolümpiaadile!

Viimane kutse 10.12 toimuvale informaatikaolümpiaadile!

Pühapäeval toimub meie koolis informaatikaolümpiaad. Tegu on 4-tunnilise praktilise tööga, mis algab...
Image
kobras
07.12.2023
MURG õpilaste head tulemused informaatikaviktoriinil ja kübervõistlusel

MURG õpilaste head tulemused informaatikaviktoriinil ja kübervõistlusel

Meie kooli õpilane Kevin Uibu sai informaatikaviktoriinil Kobras suurepärase kolmanda koha...
Image
riisalu
04.12.2023
Külalistund Mustamäe linnaosa vanema Aivar Riisaluga

Külalistund Mustamäe linnaosa vanema Aivar Riisaluga

4. detsembril andis meie õpilastele mentortunni loengu Mustamäe linnaosa vanem Aivar Riisalu...