Soome keele õppijad käisid Helsingis keelt praktiseerimas


07.06.2024
Image
soo

Kolmapäeval, 5. juunil toimus MURGi soome keele õpilaste hariv väljasõit Helsingisse, mille eesmärgiks oli soome keele harjutamine keelekeskkonnas. Õpilased külastasid mitmeid Helsingi vaatamisväärsusi, osalesid fotojahil ning tutvusid lähemalt Soome kultuuri ja ajalooga.

Erilist tähelepanu pöörati Ateneumi kunstimuuseumi külastusele, kus kunstiõpetaja Anna-Kaisa Vita oli ette valmistanud huvitavad ülesanded. Need ülesanded võimaldasid õpilastel praktiseerida soome keeles kunstiteoste tutvustamist ning nautida soomlaste identiteedi kujutamist kunsti kaudu. Lisaks külastati ka linnaraamatukogu Oodit, mis on tuntud oma innovaatilise arhitektuuri ja mitmekülgsete teenuste poolest.

Pärastlõunal anti õpilastele vabadus ise oma päeva planeerida. Valikusse kuulusid näiteks kaasaegse kunsti muuseumis Kiasma ja AmosRex, Soome loodusmuuseum, samuti oli võimalik osaleda kohalikul korvpalliturniiril. See päev andis õpilastele suurepärase võimaluse kasutada soome keelt praktilistes situatsioonides, sealhulgas ostlemisel ja toidu tellimisel.

Õppijate sõnul oli päev Helsingis väga meeldejääv ja aitas tõsta soome keele õppimise motivatsiooni. Õppekäik sai teoks tänu Soome Instituudi B-keele toetusele, mille eesmärk on toetada ja edendada soome keele õppimist ja õpetamist Eestis.

Uudised


Image
pidu
14.06.2024
Võtame vastu õpilasi vabadele õppekohtadele G2 astmes

Võtame vastu õpilasi vabadele õppekohtadele G2 astmes

Vabadele kohtadele G2 astmes saab kandideerida 13.-21. juunini. G2 vastuvõtu eelduseks on otsus...
Image
ühistants aktusel
13.06.2024
MURG tähistas meeleolukalt esimese õppeaasta lõppu

MURG tähistas meeleolukalt esimese õppeaasta lõppu

MURGi koolipere tähistas meeleoluka ja vabas vormis aktusega oma esimese õppeaasta lõppu. Aktusel...
Image
Täname teid!
11.06.2024
Täname teid!

Täname teid!

„Aeg ei loe midagi. Üks päev võib tähendada palju, ja hulk aastaid mitte midagi. Ainult seal, kus...