Huvitegevus


Nii palju, kui on inimesi, on ka maitseid ja soove. Mustamäe Riigigümnaasium püüab arvestada meie koolis õppivate õpilaste huvisid ja vajadusi huvitegevuste ja valikkursuste pakkumisel. Mõned planeeritavad valdkonnad on aga juba varakult olemas. Järgnevalt nende lühike tutvustus.
 

Noortekoor, solisti- ja ansambliring ja bänd

Ühise muusikalise tervikuna hakkab tegutsema noortekoor koos solistide ja bändiga. Ette võetakse nii klassikalist koorilaulu kui ka pop- ja rokkmuusika arranžeeringuid koos tantsulise liikumise ja näitlejameistrlikkuse ning lavalise šõuga. Õpitakse lihtsamat koreograafiat, tehnikakäsitlemist (nt mikrofonid ja live-muusikaga töö) ja erinevaid vokaalstiile.

Rahvatants

Tallinna Tehnikaülikooli rahvatantsuansambel “Kuljus” loob Mustamäe Riigigümnaasiumi õpilastest omale sõsarrühma, millega võetakse osa kõikvõimalikest üritustest, tehakse koostöö-projekte ka Kuljuse endaga ning kindlasti püüeldakse tantsupidude suunas.

Tallinna Tehnikaülikooli Puhkpilliorkester

Varasemalt lastemuusikakooli tausta omavad pillimängijad saavad võimaluse kandideerida ja  võtta osa TTÜ Puhkpilliorkestri tööst ning huvitavatest projektidest.

Väitlusklubi

Esimesel aastal alustab valikainena MTÜ Väitlusseltsi valikaine, mis õpetab argumenteerimist ja väitlemist. Mustamäe Riigigümnaasiumi õpilastel on võimalik võtta osa ka TalTechi üliõpilaste väitlusseltsi tööst. Pikemas perspektiivis loodame, et meil endil saab olema oma väitlusklubi.

Improteater/draamaring

Esimesel aastal alustab esialgu valikainena improteater, millest loodetavasti kujuneb edaspidi üldine draamaring.

Sportimisvõimalused

Õpilastel on tasuta tingimused spordi harrastamiseks Tallinna Mustamäe Riigigümnaasiumi spordikompleksis, kuhu kuuluvad: võimla, jõusaal ja aeroobikasaal. Lisaks pakume soodsatel tingimustel võimalust sportimiseks TalTechi Spordikompleksis.

 

Õpilane ei pea alati õigesti vastama