Mustamäe riigigümnaasiumis on avatud arhitektuurinäitus ja toimuvad hoonetuurid


26.02.2024
Image
MURG hoone ja väliala

Mustamäe riigigümnaasiumi fuajees on avatud hoone projekteerinud arhitektuuribüroo Arhitekt Must juubelinäitus "Esimesed 10". Näitust saadavad ka tasuta hoonetuurid, kuhu on oodatud kõik huvilised.  

 

Näitus on pühendatud arhitektuuri ja arhitekti rollile ühiskondlike probleemide lahendamisel. Näitus avatakse Arhitekt Musta poolt projekteeritud ja 2023. aasta sügisel õppetegevust alustanud Mustamäe riigigümnaasiumi hoones. Näitus jääb kooliperevälistele huvilistele lahti neljapäeviti kell 17-18 kuni märtsi lõpuni. Lisaks näitusele saavad soovijad osaleda ka näitusega kaasnevatel tasuta hoonetuuridel, mis leiavad aset samuti igal neljapäeval kell 17-18 märtsi lõpuni. 

Akadeemia teel, Taltechi linnaku kõrval paiknev koolihoone pälvis hiljuti ka aasta betoonehitise nominatsiooni ning on üks kolmest sügisel Tallinnas avatud riigigümnaasiumist. 

„Kuidas pikendada arhitektuuri eluiga ning vajadust hoonete lammutamiseks, asendamiseks ja ehitamiseks? Kuidas ehitada piiratud ressurssidega planeedil ja sellest lähtuvat muuta ruumide planeerimist? Kuidas luua tänasele elustiilile vastavaid elamismudeleid ning mis on kodu mõiste tasa-arengu ja jagamismajanduse ajastul,“ loetleb arhitekt Alvin Järving näitusel püstitatud küsimusi ning loodab, et näitus paneb nendel teemadel mõtisklema ka koolilapsed, kuna kõik püstitatud küsimused puudutavad just nende tulevikku. 

Sündmus Facebookis

Uudised


Image
tiim
20.04.2024
MURG meeskond sai väärt kogemuse matemaatikavõistlusel Náboj

MURG meeskond sai väärt kogemuse matemaatikavõistlusel Náboj

19. aprillil toimus TalTechis rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj. Meie kooli esindas viiest...
Image
Playbox õpilased
19.04.2024
Kaja kultuurikeskuses toimus MURGi Playbox

Kaja kultuurikeskuses toimus MURGi Playbox

17. aprillil leidis aset MURGi esimene playboxi-õhtu, kus osalesid nii kosmonaudid kui piloodid ehk...
Image
Estronaut
18.04.2024
Õpilaste edukas osalemine reaal- ja loodusteaduste võistlustel

Õpilaste edukas osalemine reaal- ja loodusteaduste võistlustel

Aprillikuus on murglased edukalt osalenud mitmel reaal- ja loodusteaduste ainevaldkonna võistlustel...