MURGi võistkond pääses First Lego League võistluse finaali


11.02.2024
Image
FFL

Sellel nädalavahetusel toimusid Mustamäe Riigigümnaasiumis First Lego League (FLL) Põhja-Eesti eelvoorud. Tegu on rahvusvahelise robootikavõistlusega, kus tiimid peavad osalema robotimängus ning välja mõtlema projekti vastavalt hooaja teemale. Selle hooaja teemaks on "Masterpiece" ja fookuses on kultuur ja sport. Noored pidid tuvastama probleeme ja leidma lahendusi kultuuri ja spordi valdkondades.

MURGi tiim "Mõtleme veel" otsustas lahendada probleemi, et mõnikord leiavad inimesed end olukorrast, kus pikalt ette on ostetud üritusele piletid, kuid kui üritus läheneb, siis selgub, et kahjuks pole võimalik üritusel osaleda. Väga tihti lähevad need piletid raisku, kuigi samal ajal on ka palju inimesi, kes hea meelega läheks spontaanselt kontserdile või teatrisse. Lahenduseks otsustasid noored pakkuda järelturu võimaluse, kus on võimalik mugavalt müüa ja osta erinevate ürituste pileteid, ilma, et peaks erinevate petturite ees hirmu tundma.

MURGi debüüt FLL-l oli edukas ja saadi edasi finaali, mis toimub kevadel Tartus ning nüüd peavad noored edasi arendama nii oma projekti kui ka robotimängu.

Meie kooli esindasid FLL võistlusel Artjom Suhhanov (Merkuur), Robin Merisalu (Marss), Carl Gustav Moritz (Marss), Gregor Siimon (Jupiter),  Nikita Anton (Marss) ja Victor Timoshenko (Merkuur). Kool tänab tiimi juhendanud lapsevanemat Diana Poudelit.

Uudised


Image
Vabariigi aastapäeva kontsertaktus
22.02.2024
MURG tähistas Vabariigi aastapäeva kontserdiga

MURG tähistas Vabariigi aastapäeva kontserdiga

Mustamäe riigigümnaasiumi koolipere tähistas Vabariigi aastapäeva 21. veebruaril koolis toimunud...
Image
Raivo Heina loeng
19.02.2024
MURGis andis loengu ettevõtja Raivo Hein

MURGis andis loengu ettevõtja Raivo Hein

19. veebruaril astus Mustamäe riigigümnaasiumis külalisloenguga üles ettevõtja ja investor Raivo...