MURGis avatakse arhitektuurinäitus ja toimuvad majatuurid


09.02.2024
Image
MURG hoone ja väliala

22. veebruaril kell 17.30 avatakse Mustamäe riigigümnaasiumi fuajees hoone projekteerinud arhitektuuribüroo Arhitekt Must juubelinäitus "Esimesed 10". Näitust saadavad ka tasuta hoonetuurid, kuhu on oodatud kõik huvilised.  

Näitus on pühendatud arhitektuuri ja arhitekti rollile ühiskondlike probleemide lahendamisel. Näitus avatakse Arhitekt Musta poolt projekteeritud ja 2023. aasta sügisel õppetegevust alustanud Mustamäe riigigümnaasiumi hoones. Näitus jääb kooliperevälistele huvilistele lahti neljapäeviti kell 17-18 kuni märtsi lõpuni. Lisaks näitusele saavad soovijad osaleda ka näitusega kaasnevatel tasuta hoonetuuridel, mis leiavad aset samuti igal neljapäeval kell 17-18 märtsi lõpuni. 

Akadeemia teel, Taltechi linnaku kõrval paiknev koolihoone pälvis hiljuti ka aasta betoonehitise nominatsiooni ning on üks kolmest sügisel Tallinnas avatud riigigümnaasiumist. 

„Kuidas pikendada arhitektuuri eluiga ning vajadust hoonete lammutamiseks, asendamiseks ja ehitamiseks? Kuidas ehitada piiratud ressurssidega planeedil ja sellest lähtuvat muuta ruumide planeerimist? Kuidas luua tänasele elustiilile vastavaid elamismudeleid ning mis on kodu mõiste tasa-arengu ja jagamismajanduse ajastul,“ loetleb arhitekt Alvin Järving näitusel püstitatud küsimusi ning loodab, et näitus paneb nendel teemadel mõtisklema ka koolilapsed, kuna kõik püstitatud küsimused puudutavad just nende tulevikku. 

Sündmus Facebookis

Uudised


Image
Vabariigi aastapäeva kontsertaktus
22.02.2024
MURG tähistas Vabariigi aastapäeva kontserdiga

MURG tähistas Vabariigi aastapäeva kontserdiga

Mustamäe riigigümnaasiumi koolipere tähistas Vabariigi aastapäeva 21. veebruaril koolis toimunud...
Image
Raivo Heina loeng
19.02.2024
MURGis andis loengu ettevõtja Raivo Hein

MURGis andis loengu ettevõtja Raivo Hein

19. veebruaril astus Mustamäe riigigümnaasiumis külalisloenguga üles ettevõtja ja investor Raivo...