Mustamäe riigigümnaasium ühines Liikuma Kutsuva Kooliga


08.06.2023
Image
Liikuma Kutsuv Kool

Mustamäe riigigümnaasium on ühinenud Tartu Ülikooli Liikumislabori loodud programmiga Liikuma Kutsuv Kool, mille eesmärk on kujundada Eestis liikumissõbralikku koolikultuuri. MURG osaleb seni vaid põhikooliastet kaasanud projektis pilootgümnaasiumina ning on ühtlasi järjekorras kahesajas liituja, kes noori tervislikku liikumist harrastama suunab. 

MURG eesotsas koolijuhi Raino Liblikuga rõõmustab, et nüüdsest saavad programmi raames MURGis liikuma kutsuda ka gümnaasiumiealisi noori. “Heaolu temaatika on meie rajatava kooli jaoks väga oluline ning liikumine tähtis teema ka gümnasistidele. Meie kaasaegne õppeprogramm keskendub kõigele muule lisaks noorte liikumis- ja toitumisharjumuste parandamisele ning on seotud meie suurema heaoluvaldkonna strateegiaga” kommenteeris Liblik. Mustamäe riigigümnaasiumi heaolustrateegia hõlmab tervislikku toitumist ning nii füüsilise kui vaimse tervise hoidmist. Heaoluvaldkonda suunab ja veab eest juhtõpetaja Piret Klooren. 

Liikuma Kutsuv Kool on haridusuuendusprogramm, mis on sündinud Tartu Ülikooli liikumislabori ja Eesti koolide koostöös ja mille sihiks on kujundada Eestis liikumissõbralik koolikultuur. Tartu Ülikooli liikumislabor koondab liikumis-, tervise-, haridus- ja sotsiaalteadlasi ning valdkonna eksperte. Labor teeb uuringuid, arendab ja katsetab meetodeid ja tööriistu, koolitab ning teeb koostööd koolide ja partneritega nii avalikus kui vabasektoris. 

Uudised


Image
toitumisnõustaja loeng
29.09.2023
Rimi Eesti ja MURGi koostöö toob kooli tervisespetsialistid ja tervisereeded

Rimi Eesti ja MURGi koostöö toob kooli tervisespetsialistid ja tervisereeded

Mustamäe riigigümnaasiumi ja Rimi Eesti koostöös toetab ettevõte gümnasiste igal reedel puu- ja...
Image
söökla
29.09.2023
Tulemas on avatud koolisööklate nädal

Tulemas on avatud koolisööklate nädal

02.10-06.10 kell 12.30 -13.30 osaleb Mustamäe Riigigümnaasium oma toitlustaja Daily eestvedamisel...
Image
kosmonaut
26.09.2023
Algab MURGi karikas

Algab MURGi karikas

Avapaugu saab klassidevaheline võistlus MURGi karikas, mille eesmärk on kaasata aasta jooksul kõigi...