Mustamäe riigigümnaasium sõlmis koostööleppe Tallinna Tervishoiu Kõrgkooliga


24.05.2023
Image
Lepingu sõlmimine Tervishoiukõrgkooliga

24. mail sõlmisime koostöölepingu Tallinna Tervishoiu Kõrgkooliga, kes toetab partnerina meie valikkursuste pakkumist ning pakub meie õpilastele võimalust juba gümnaasiumis meditsiinimaailmaga tutvuda. 

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool panustab meie õppekavasse tervishoiuteemalise valikmooduliga, mis G1 tasemel annab õppeainega “Terve inimene” ning Tervishoiu Kõrgkooli baaskursusega sissejuhatuse inimese tervishoiu valdkonda. G2 astmes jätkavad tervishoiu valinud õpilased terviseedenduse ja farmaatsia jätkumooduliga. Õpingud lõpetab meeskonnatöö valikkursus G3 astmes. Kõigi tervishoiumoodulite kursuste läbimisel saab õpilane Tervishoiu Kõrgkoolilt tõendi ja lisapunkti õenduse õppekavale kandideerimisel, kui soovib õpinguid jätkata just selles kõrgkoolis. Mitmed õpilased näitasid meditsiini- ja tervishoiumooduli vastu suurt huvi juba MURG-i sisseastumisel. 

Mustamäe riigigümnaasiumi direktori Raino Libliku sõnul on koostöö Tallinna Tervishoiu Kõrgkooliga riigigümnaasiumile väga oluline, kuna tervishoiu- ja meditsiiniteemad on ühiskonnas üha rohkem esil ning koguni võtmeküsimusteks riigi ning inimeste heaolu kontekstis. “Leiame, et noortelgi peab olema võimalus juba varakult end tervise- ja meditsiiniteemaga kurssi viia ja selle olulisust näitab ka noorte endi üha kasvav huvi,” märkis Liblik. 

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits ütles, et kõrgkooli töö gümnaasiumides sisaldab kahte eesmärki: esiteks õppijate tervisealaste teadmiste süvendamine, et nad oleksid ise teadlikumad tervisekäitumises ja teiseks huvi äratamine tervishoiu erialade vastu. “Eesti on tugev riik, kui meil on targad ja terved inimesed,” lisas rektor Ülle Ernits. 

Uudised


Image
olümpiaad
07.12.2023
Viimane kutse 10.12 toimuvale informaatikaolümpiaadile!

Viimane kutse 10.12 toimuvale informaatikaolümpiaadile!

Pühapäeval toimub meie koolis informaatikaolümpiaad. Tegu on 4-tunnilise praktilise tööga, mis algab...
Image
kobras
07.12.2023
MURG õpilaste head tulemused informaatikaviktoriinil ja kübervõistlusel

MURG õpilaste head tulemused informaatikaviktoriinil ja kübervõistlusel

Meie kooli õpilane Kevin Uibu sai informaatikaviktoriinil Kobras suurepärase kolmanda koha...
Image
riisalu
04.12.2023
Külalistund Mustamäe linnaosa vanema Aivar Riisaluga

Külalistund Mustamäe linnaosa vanema Aivar Riisaluga

4. detsembril andis meie õpilastele mentortunni loengu Mustamäe linnaosa vanem Aivar Riisalu...