Mustamäe riigigümnaasium sõlmis koostööleppe Tallinna Tervishoiu Kõrgkooliga


24.05.2023
Image
Lepingu sõlmimine Tervishoiukõrgkooliga

24. mail sõlmisime koostöölepingu Tallinna Tervishoiu Kõrgkooliga, kes toetab partnerina meie valikkursuste pakkumist ning pakub meie õpilastele võimalust juba gümnaasiumis meditsiinimaailmaga tutvuda. 

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool panustab meie õppekavasse tervishoiuteemalise valikmooduliga, mis G1 tasemel annab õppeainega “Terve inimene” ning Tervishoiu Kõrgkooli baaskursusega sissejuhatuse inimese tervishoiu valdkonda. G2 astmes jätkavad tervishoiu valinud õpilased terviseedenduse ja farmaatsia jätkumooduliga. Õpingud lõpetab meeskonnatöö valikkursus G3 astmes. Kõigi tervishoiumoodulite kursuste läbimisel saab õpilane Tervishoiu Kõrgkoolilt tõendi ja lisapunkti õenduse õppekavale kandideerimisel, kui soovib õpinguid jätkata just selles kõrgkoolis. Mitmed õpilased näitasid meditsiini- ja tervishoiumooduli vastu suurt huvi juba MURG-i sisseastumisel. 

Mustamäe riigigümnaasiumi direktori Raino Libliku sõnul on koostöö Tallinna Tervishoiu Kõrgkooliga riigigümnaasiumile väga oluline, kuna tervishoiu- ja meditsiiniteemad on ühiskonnas üha rohkem esil ning koguni võtmeküsimusteks riigi ning inimeste heaolu kontekstis. “Leiame, et noortelgi peab olema võimalus juba varakult end tervise- ja meditsiiniteemaga kurssi viia ja selle olulisust näitab ka noorte endi üha kasvav huvi,” märkis Liblik. 

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits ütles, et kõrgkooli töö gümnaasiumides sisaldab kahte eesmärki: esiteks õppijate tervisealaste teadmiste süvendamine, et nad oleksid ise teadlikumad tervisekäitumises ja teiseks huvi äratamine tervishoiu erialade vastu. “Eesti on tugev riik, kui meil on targad ja terved inimesed,” lisas rektor Ülle Ernits. 

Uudised


Image
pidu
14.06.2024
Võtame vastu õpilasi vabadele õppekohtadele G2 astmes

Võtame vastu õpilasi vabadele õppekohtadele G2 astmes

Vabadele kohtadele G2 astmes saab kandideerida 13.-21. juunini. G2 vastuvõtu eelduseks on otsus...
Image
ühistants aktusel
13.06.2024
MURG tähistas meeleolukalt esimese õppeaasta lõppu

MURG tähistas meeleolukalt esimese õppeaasta lõppu

MURGi koolipere tähistas meeleoluka ja vabas vormis aktusega oma esimese õppeaasta lõppu. Aktusel...
Image
Täname teid!
11.06.2024
Täname teid!

Täname teid!

„Aeg ei loe midagi. Üks päev võib tähendada palju, ja hulk aastaid mitte midagi. Ainult seal, kus...