Tallinna ja Harjumaa riigigümnaasiumide ühiskatsed on edukalt seljataga


Image
koolilapsed

Laupäeval, 1. aprillil toimusid esmakordselt Tallinna ja Harjumaa riigigümnaasiumide ühiskatsed, kus kontrolliti õpilaste põhikoolitaseme teadmisi matemaatikas, loodusteadustes, eesti ja inglise keeles. Kokku sooritas katseid veidi alla 3000 õpilase. Katsed toimusid samaaegselt üle 40 haridusasutuses Tallinnas ja Harjumaal.  

Kuue riigigümnaasiumi - Viimsi, Saue, Tabasalu, Tõnismäe, Pelgulinna, Mustamäe - katsetele registreerunud pidid märkima oma esimese eelistuse ning ühiskatsete puhul vastutas iga kool oma esimese eelistuse õpilaste testipaikade ja korralduse eest. Tallinna riigigümnaasiumide hallatavaid testipaiku oli kokku 21 ning neist kõik asusid Tallinnas. Katsed toimusid eksamiinfosüsteemi turvatud keskkonnas ning testi tegemiseks oli aega kolm tundi. Katsetega moodustunud pingerea alusel kutsutakse õpilased järgmisse vooru ehk sisseastumisvestlustele.  

Ühiskatsetele registreerunuid oli 3054, sealhulgas oli kandideerijaist ca 80% tallinlased, osa Harjumaalt, kuid oli ka õpilasi väljaspool Harjumaad. Kaugematest piirkondadest registreeruti katsetele näiteks Võrumaalt, Ida-Virumaalt ja saartelt. 

Uudised


Image
Liikuma Kutsuv Kool
08.06.2023
Mustamäe riigigümnaasium ühines Liikuma Kutsuva Kooliga

Mustamäe riigigümnaasium ühines Liikuma Kutsuva Kooliga

Mustamäe riigigümnaasium on ühinenud Tartu Ülikooli Liikumislabori loodud programmiga Liikuma Kutsuv...
Image
Lepingu sõlmimine Rügemendiga
15.05.2023
Mustamäe riigigümnaasium sõlmis koostööleppe Riigikaitse Rügemendiga

Mustamäe riigigümnaasium sõlmis koostööleppe Riigikaitse Rügemendiga

Aprillis sõlmis Mustamäe riigigümnaasium koostöölepingu Riigikaitse Rügemendiga, eesmärgiga pakkuda...