„Hõbenoole“ ehitus


Image
arhitektuur_valjast

Rõõm on tõdeda, et hoolimata maailmamajanduse segastest aegadest, tarnehäiretest ja röögatust hinnatõusust igal rindel, on maja ehitus jätkuvalt kokkulepitud graafikus ja lõplik valmimine planeeritud kevadeks (2023). Hetkel saab öelda, et majal on aknad juba ees ja aina enam liigutakse viimistluse poole. Vähehaaval valmivad ka rekreatsioonialad.

Hoone projekti koostanud arhitektuuribüroo Must on oma loomingut kirjeldanud järgmiselt: „Mustamäe riigigümnaasium on planeeritud Tallinna Tehnikaülikooli linnaku serva Akadeemia tee äärde. Tegemist on esimese riigigümnaasiumiga Tallinnas. Kool on planeeritud 1080 õpilasele ning 120 õpetajale.  Koolihoone arhitektuur juhindub tehnika kallakust ning kannab koondnime ’’hõbenool’’. Peahoone on kujundatud nooljalt hõbedase kosmoselaeva laadis sõidukina, mis justkui hõljub esimese korruse sise ja välis-maastiku kohal. Hõbenoole ideestik on Riigigümnaasiumi juures kasutusel hoone materiaalses käsitluses ning aitab rõhuda tehnika põhiväärtustele – kiirusele, teravusele, täpsusele.“

Koolimajas on lisaks klassiruumidele mitmeid ühisalasid ning hubased õppimis- ja olelusalad. Ruumide sisustuses lähtutakse viimastest trendidest ja eakohasusest. Mustamäe Riigigümnaasiumis õppides saavad olema toetatud noorte tehnilised ja ka loomingulised vajadused.

Täpsemalt saab lugeda ja projekti pilte vaadata leheküljelt: https://arhitektmust.ee/tood/mustamae-riigigumnaasium   

Uudised


Image
Liikuma Kutsuv Kool
08.06.2023
Mustamäe riigigümnaasium ühines Liikuma Kutsuva Kooliga

Mustamäe riigigümnaasium ühines Liikuma Kutsuva Kooliga

Mustamäe riigigümnaasium on ühinenud Tartu Ülikooli Liikumislabori loodud programmiga Liikuma Kutsuv...
Image
Lepingu sõlmimine Rügemendiga
15.05.2023
Mustamäe riigigümnaasium sõlmis koostööleppe Riigikaitse Rügemendiga

Mustamäe riigigümnaasium sõlmis koostööleppe Riigikaitse Rügemendiga

Aprillis sõlmis Mustamäe riigigümnaasium koostöölepingu Riigikaitse Rügemendiga, eesmärgiga pakkuda...