„Hõbenoole“ ehitus


28.11.2022
Image
arhitektuur_valjast

Rõõm on tõdeda, et hoolimata maailmamajanduse segastest aegadest, tarnehäiretest ja röögatust hinnatõusust igal rindel, on maja ehitus jätkuvalt kokkulepitud graafikus ja lõplik valmimine planeeritud kevadeks (2023). Hetkel saab öelda, et majal on aknad juba ees ja aina enam liigutakse viimistluse poole. Vähehaaval valmivad ka rekreatsioonialad.

Hoone projekti koostanud arhitektuuribüroo Must on oma loomingut kirjeldanud järgmiselt: „Mustamäe riigigümnaasium on planeeritud Tallinna Tehnikaülikooli linnaku serva Akadeemia tee äärde. Tegemist on esimese riigigümnaasiumiga Tallinnas. Kool on planeeritud 1080 õpilasele ning 120 õpetajale.  Koolihoone arhitektuur juhindub tehnika kallakust ning kannab koondnime ’’hõbenool’’. Peahoone on kujundatud nooljalt hõbedase kosmoselaeva laadis sõidukina, mis justkui hõljub esimese korruse sise ja välis-maastiku kohal. Hõbenoole ideestik on Riigigümnaasiumi juures kasutusel hoone materiaalses käsitluses ning aitab rõhuda tehnika põhiväärtustele – kiirusele, teravusele, täpsusele.“

Koolimajas on lisaks klassiruumidele mitmeid ühisalasid ning hubased õppimis- ja olelusalad. Ruumide sisustuses lähtutakse viimastest trendidest ja eakohasusest. Mustamäe Riigigümnaasiumis õppides saavad olema toetatud noorte tehnilised ja ka loomingulised vajadused.

Täpsemalt saab lugeda ja projekti pilte vaadata leheküljelt: https://arhitektmust.ee/tood/mustamae-riigigumnaasium   

Uudised


Image
pidu
14.06.2024
Võtame vastu õpilasi vabadele õppekohtadele G2 astmes

Võtame vastu õpilasi vabadele õppekohtadele G2 astmes

Vabadele kohtadele G2 astmes saab kandideerida 13.-21. juunini. G2 vastuvõtu eelduseks on otsus...
Image
ühistants aktusel
13.06.2024
MURG tähistas meeleolukalt esimese õppeaasta lõppu

MURG tähistas meeleolukalt esimese õppeaasta lõppu

MURGi koolipere tähistas meeleoluka ja vabas vormis aktusega oma esimese õppeaasta lõppu. Aktusel...
Image
Täname teid!
11.06.2024
Täname teid!

Täname teid!

„Aeg ei loe midagi. Üks päev võib tähendada palju, ja hulk aastaid mitte midagi. Ainult seal, kus...