15. septembril toimus esimene liikumispäev


18.09.2023
Image
Liikumispäeva kogunemine MURGis

15. septembril toimus Mustamäe riigigümnaasiumi esimene liikumispäev, mille raames külastas koolipere Astangu militaarrajatisi.

Liikumispäev oli korraldatud orienteerumise ja loodusmatka vormis ning seiklmisel oli kooliperele abiks rakendus Loquiz. Päeval osalesid nii õpilased kui ka kooli töötajad ning matka käigus rakendati ka septembri esimestel nädalatel omandatud teadmiste teooriat.

Astangul asub üks atraktiivsemaid ja ulatuslikumaid 20. sajandi alguse militaarmälestisi Tallinnas. Peeter Suure sadama ehitamisel plaaniti Astangule ehitada Peeter Suure merekindluse peapositsiooni Tallinna mererinde laskemoonalaod. Ladude ühendamiseks merekindluse teiste osadega rajati kitsarööpmeline raudtee, millest tänapäevani on säilinud jäljed raudteetammist TTÜ staadioni ja Ehitajate tee Nõmmelt laskuva lõigu naabruses. Ehitus lõpetati rahapuuduse tõttu juba samal aastal. Teise maailmasõja lõppedes kohandas Balti laevastik osa tunneleid uuesti miiniladudeks. Tunneleid üritati taas laskemoonalaona kasutusele võtta Nõukogude ajal. Tänaseks on tunnelid arhitektuurimälestisena muinsuskaitse alla võetud.

Tervisele pööravad tähelepanu ka MURGi koostööpartnerid: koostöö Rimi Eestiga toob igal reedel koolipere  lauale maitsva ja tervisliku vahepala. Sügisel käivitub lisaks smuutireede projekt, mille raames saavad õpilased tänu Rimi Eesti puuviljadele tervislikke smuutisid valmistama hakata.

Uudised


Image
olümpiaad
07.12.2023
Viimane kutse 10.12 toimuvale informaatikaolümpiaadile!

Viimane kutse 10.12 toimuvale informaatikaolümpiaadile!

Pühapäeval toimub meie koolis informaatikaolümpiaad. Tegu on 4-tunnilise praktilise tööga, mis algab...
Image
kobras
07.12.2023
MURG õpilaste head tulemused informaatikaviktoriinil ja kübervõistlusel

MURG õpilaste head tulemused informaatikaviktoriinil ja kübervõistlusel

Meie kooli õpilane Kevin Uibu sai informaatikaviktoriinil Kobras suurepärase kolmanda koha...
Image
riisalu
04.12.2023
Külalistund Mustamäe linnaosa vanema Aivar Riisaluga

Külalistund Mustamäe linnaosa vanema Aivar Riisaluga

4. detsembril andis meie õpilastele mentortunni loengu Mustamäe linnaosa vanem Aivar Riisalu...